MIRE SE ERDHET

 

 

 

 

 

 

 
Vetem Shqip
undefined
 
Preferenca muzikore

Nje emision i mbeshtetur ne preferencat muzikore te degjuesve me telefon, letra, a-mail dhe sms.I konceptuar nje here ne jave eshte nje emision me nje audience te shkelqyer.

 
Cudirat e javes

Nje emision i cili prezanton muziken me te bukur te momentit duke u miksuar me informacione , thashetheme nga bota e artit dhe kultures ne nje nderthurje fantastike me sms, telefonata , kuriozite dhe quez-e.

 
Takim me poezine

Takim me poezine...

 
Zgjohu me ritem

Emisioni i mengjesit eshte emisioni i zgjimit  te degjuesve te ketij stacioni radiofonik.Nje format i fokusuar mbi muziken ritmike, performance dhe opinion te lidhur ne te gjitha fushat kryesore te artit, si muzika, kinema, teater , botime te reja e deri tek shtypi i dites , parashikimi i yjeve dhe parashikimi i motit.

 
Ne drejtim te paditur

Nje emision satirik ku  drejtuesia e emisionit, Joana, ne harmoni percjellin tek degjuesit humor dhe argetim.I konceptuar ne mbremje, synon ti japi publikut nje menyre  per te perjetuar humorin. brenda kornizes se seriozitet dhe jashte banalizimit, duke kerkuar dhe prezantuar bashkekohoren ne menyre argetuese me nje kendveshtrim krejtesisht origjinal.

 
Ja vlen ta degjosh

Nje emision me permbajtje te mjaftueshme  ku perfshihen fakte te cuditshme dhe te mrekullueshme.Ky emision, me nje audience per te patur zili , duke synuar kuriozitetin premton te terheqe me shume audience  ne nje kocept per te kenaqur  te rinj dhe te moshuar.Diskutohet dhe debatohet mbi nje teme te aktualitetit.

 
Apel

Nje emisioni konceptuar ne formen e nje maratone programore ne dinamiken e te ciles mund te gjesh informacion e perditshem.Nje format qe permes karakterit informativ dhe social  krijon strukturen e nje programi rinor elementet e te ciles  nderthuren harmonikisht me njeri tjetrin.Tashme eksperienca e gazetares Marieta Merkuri  eshte nje garanci me shume per te vertetuar se ky emision  ofron shume me teper.

 
Java ne Vlore

Nje emision i te dieles ne mbremje me karakter satirik, ku trajtohen ngjarje dhe histori te zhvilluara gjate javes dhe qe mbeten ne qender te aktualitetit. Diskutime, debate, opinione dhe analiza te fakteve permes zerave pro dhe kunder mbi dukurite  dhe fenomenet negative.Duke zbuluar realitetin, nje grup gazetaresh,percjellin ne drite, ngjarje  te javes te njohura dhe te panjohura duke u servirur me hollesisht nga realiteti i dukshem.